Nepodceňujte vznik kŕčových žíl, ich príznaky a liečbu

Či už ide o tkzv metličky alebo o veľké kŕčové žily, vybavíme si pomerne nepríjemný pohľad. Veľa ľudí k ich nevýhodám radí práve tento fakt, akým je ich neželaná estetická stránka. V skutočnosti však ide o príznaky, ktoré treba liečiť, aby neprerástli do vážnejšieho ochorenia, akým je napríklad zrážanlivosť krvi, zápal žíl a iné. V takomto prípade by sme sa vo vlastnom záujme mali zamerať na odpovede, ako sa zbaviť krčových žíl Venasum.

Hoci sa nám môže zdať, že nás kŕčové žily v začiatkoch výraznejšie neobmedzujú, aj napriek tomu si žiadajú pozornosť, respektíve účinné kroky k ich odstráneniu. Dôvody k týmto krokom boli spomenuté vyššie.

nohy, voda

Ako sa však varixy najčastejšie prejavujú?

Poznávacím znakom je najmä bolesť a pocit ťažkých nôh, následne sprevádzaná ich opuchom a pálením. Ďalší príznak je viditeľný vznikom metličiek či väčších kŕčových žíl, ale napríklad aj tmavým sfarbením kože či ekzémom.

V prípade týchto príznakov je tak okrem vyhľadania odbornej pomoci je dôležité, aby sme si dávali na faktory, ktoré tento stav zhoršujú.

Spomeňme bežné zlozvyky, k akým sa radí napríklad fajčenie, nezdravá strava, nadváha a nedostatok pohybu. Znie to ako klišé, pretože tieto faktory sa udávajú takmer pri každom ochorení, ale v spojitosti s danou témou dokážu byť skutočne škodlivé a je potrebné ich upraviť.

nohy v čižmách

Konkrétnejšie však v tejto situácii škodí aj dlhé státie alebo sedenie či póza, v ktorej prekladáme nohu cez nohu. Takisto je vhodné dávať si pozor na vyššie teploty, respektíve na teplo, vlhko či horúcu vodu pri kúpaní. Nášmu stavu rozhodne nepomôže ani nosenie tesného oblečenia a nevhodnej obuvi.

Z hľadiska vzniku alebo zhoršenia stavu kŕčových žíl sú však škodlivými faktormi takisto užívanie antikoncepcie a tehotenstvo.

  • Ideálnou cestou k náprave je odborná liečba predpísaná vašim lekár v spojitosti s minimalizovaním spomenutých škodlivých vplyvov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup