Neviem si vybrať lyže!

Tak ako pri kúpe čohokoľvek, aj pri nákupe lyží je potrebné uvedomiť si na úvod niekoľko dôležitých faktov. Kupujem si lyže pre seba? Ak áno, musím sa vedieť rozhodnúť, akým spôsobom chcem tieto lyže používať. Pretože možností, akým štýlom lyžovať, je veľa. Zdá sa vám to príliš zložité? Vôbec to zložité nie je. Otázka číslo jedna znie, či vieme lyžovať? Ak vieme lyžovať, vieme si zvoliť ten správny spôsob a ten správny typ lyží.

lyže

Máme radi upravené a vyhladené zjazdovky?

Pokiaľ patríme medzi ľudí, ktorí jednoznačne uprednostňujú vyhladené a vyžehlené zjazdovky, v tom prípade môžeme siahnuť po lyžiach, ktoré majú dobré vlastnosti pre rezaný oblúk. Pokiaľ však lyžujeme na bežných lyžiarskych strediskách v našej v zemepisnej šírke, je veľmi dôležité si uvedomiť, že naše zjazdovky nie sú po celý deň krásne vyžehlené. Pokiaľ si chcete krásne rezať vaše oblúky, máte na to približne jednu hodinu od otvorenia lyžiarskeho strediska. Potom sa svah rozjazdí a na lyžiach, ktoré sa snažia a majú tendenciu hraniť, sa budete len trápiť. Alebo padať.

Máte radi skôr rozjazdený sneh, rôznorodý terén?

Pokiaľ patríte medzi takzvaných všestranných lyžiarov, ktorí majú radi rôznorodosť a hlavne majú reálnu predstavu o stave našich slovenských zjazdoviek, určite siahnite po kategórii všestranných lyží. Tieto lyže nie sú tak výrazne vykrojené a celkovo majú hladší priebeh jazdy. Taktiež bývajú o dosť ľahšie ovládateľnejšie na rôznom teréne.

půjčovna lyží

Uprednostňujeme zábavu!

Pokiaľ máte radi vyslovene zabávanie sa na lyžiach a rôzne experimenty a skoky, v tom prípade jednoznačne siahnite po takzvaných freestyle lyžiach. Tieto lyže sú konštrukčne upravené tak, že majú perfektnú ovládateľnosť a to ako dopredu, tak aj dozadu. Na týchto lyžiach naozaj môžete vymýšľať takmer čokoľvek. Je to veľká zábava, ale zároveň aj veľká výzva a vyžaduje to obratnosť a zručnosť lyžiara.
V každom prípade siahnite po tých lyžiach, ktoré vás budú baviť!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup