Šport náš každodenný

O športe sa toho veľa hovorí, ešte viac píše. Najlepšie spôsoby športovania, pohybu, zdravý životný štýl a ako jeho povinná súčasť- opäť šport. Beh, posilňovanie, rôzne pohybové a relaxačné cviky. Znie to všetko veľmi dobre. Má to ale jeden háčik. Kto má na to všetko čas? Kedy mám stíhať chodiť do telocvične, či do posilky? Je to tak. Nejeden z nás odchádza neskoro poobede (pokiaľ nie úplne večer) z práce. A teraz sa ešte zastaviť niekde a cvičiť! Doma čaká rodina, ďalšie povinnosti, alebo možno len zaslúžený oddych…
Všetky tieto argumenty sú, žiaľ, správne. Ako teda na to? Odpoveď je jednoduchá. Zapracujme si pohyb do našich každodenných činností.
 
raketa

Dávajme si pravidelné pohybové prestávky

 
Tí z nás, ktorí máme sedavý spôsob práce s tým máme veľké problémy. A tie výhovorky všetci poznáme. Nemám čas, nemám kde, nemám ako. Skutočne?
 
Nemám čas…
 
Pripomína mi to situáciu, ako keď na stavbe behal robotník s prázdnym fúrikom. Na otázku okoloidúceho majstra, prečo má ten fúrik prázdny, odpovedal, že má toľko práce, že nestíha ani nakladať.
Čo tak si uvedomiť, že keď si urobím pohybovú prestávku, prekrví sa mi celé telo, následne zvýši moja výkonnosť a práca mi pôjde ľahšie? Nikto predsa nechce, aby sme dvíhali činky. Stačí sa prejsť, povystierať, párkrát si prevetrať chrbticu a končatiny jednoduchými cvikmi a môžeme sa pustiť do práce znovu.
 
Nemám kde!
 
Ale máme. Predsa vedľa našej stoličky. Bude to smiešne? Nie, skôr inšpiratívne. A o niekoľko dní už možno nebudeme sami, ale kolegovia sa pridajú.
 
dohoda

Nemám ako.
 
Nuž, na nekonečné výhovorky neexistujú nekonečné odpovede. Ale iba jedna. Kto chce, hľadá možnosti, kto nechce, hľadá výhovorky. Ku ktorej kategórii chceme patriť?
 
Iste, žiť sa dá aj s krivou chrbticou a kŕčovými žilami, ale ak môžeme tomu predísť a ešte mať radosť so zdravého života a dobrej pracovnej výkonnosti, prečo si nezvoliť šport náš každodenný?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup