Premeňte podkrovie na raj pre deti

Možno si spomínate ešte na tie časy, keď ste ako dieťa trávili celé dni v podkroví na chalupe svojich starých rodičov. Priestor, ktorý Vám poskytovalo, pravdepodobne nebol hypermoderný, 100%-ne bezpečný, ultra čistý, dokonca keď zavriete oči, dokážete si vybaviť škáry v podlahe alebo to, ktorá podlahová doska vŕzgala najviac, v ktorom kúte ste si nechávali pavúka a sledovali ako rastie, pri hlbokom nádychu cítite tú typickú vôňu starých vecí, horúceho čaju a knihy vo Vašom lone, ktorú ste čítali počas dlhých upršaných dní. Upokojujúce bubnovanie dažďa na streche uvolňovalo Vašu myseľ, vydávala sa na cesty plné dobrodružstiev spolu s Vašimi obľúbenými hrdinami.

molitan

Luxus nie je dôležitý.

Váhanie a polemizovanie o tom či sa pustiť do úpravy podkrovných priestorov s cieľom vytvoriť priestor na hranie pre deti aj vtedy, ak nemáte peňazí ako pliev, nie je opodstatnené. Detská duša sa poteší gestu, ktoré ste pre svoju ratolesť urobili a samotné zariadenie je druhoradé. Nechcete predsa, aby to bolo ďalšie miesto, kam budú chodiť kvôli tomu, aby si pozreli na plazmovej obrazovke ďalší diel rozprávky, ktorú by najradšej pozerali od rána do večera. Skúste vytvoriť pohodlie, postačí staršia posteľ, matrac, hojdacie kreslo, vak, skrátka čokoľvek, na čom sa budú cítiť dobre. Pridajte deky, vankúše, lampu, knihy, hračky.

pomůcky

Zapojte ich do príprav.

Ideálne je zmajstrovať všetko pod taktovkou tých, ktorí tam budú tráviť čas. Začnite spolu s tým, čo je dôležité kvôli bezpečnosti. Opravte podlahy, odstráňte prečnievajúce klince. Ak je krov nízko a máte obavy, aby si pravidelne neudierali hlavy, použite molitan. Je lacný, ľahko sa s ním pracuje, postačí Vám centimetrová vrstva, ktorú môžete potiahnuť akoukoľvek látkou, ktorú nájdete odloženú v skrini.
Tak, ako nezáleží na tip-top dizajnovej stránke polstrovania, nemusíte si robiť vrásky ani ohľadom maľovania alebo zariadenia. Dovoľte deťom, aby si vybrali svoje obľúbené predmety a kombinácie, nech sú akokoľvek bláznivé, nechajte ich pomáhať Vám. Nie ste doma, naozaj nič nemusí ladiť s ničím, nič nemusí byť dokonalé a možno budete prekvapení, že práve toto vytvorí tú správnu atmosféru romantiky a tepla domova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup