Peniaze ako zmysel pre majiteľa domáceho podnikania

Podobne ako mnoho začínajúcich podnikateľov ste sa možno aj vy rozhodli oslobodiť od práce a prežiť svoj sen o práci z domu. Ste pripravení využiť príležitosť na slobodu, neobmedzený potenciál zárobku a šancu žiť svoj život presne podľa svojich predstáv.

Jedna z najväčších výziev, s ktorou sa stretnete počas prvých dvoch rokov, sa bude točiť okolo cash flow a správy peňazí.porada.jpg

Aby ste mali čo najlepšiu šancu na prežitie v prvých dvoch rokoch, aby ste mohli od tohto okamihu prosperovať, je nevyhnutné, aby ste dosiahli majstrovstvo v piatich oblastiach:

Prvé veci ako prvé. Získajte kontrolu nad svojimi výdavkami dnes – čestne zhodnotte svoje výdavkové návyky a zistite, kam vaše peniaze smerujú. Žijete nad svoje možnosti a kupujete veci, ktoré naozaj nepotrebujete?

Mnohí z týchto ľudí sú hlboko zadlžení a ak by dnes prišli o prácu, neboli by schopní zo svojich úspor prežiť tri mesiace.

Prevezmite kontrolu nad zbytočnými výdavkami. Potrebujete pre každú z nich 50 párov obuvi a zodpovedajúcu kabelku? POTREBUJETE každé tri roky nové vozidlo? Pred nákupom sa opýtajte sami seba, či to prispeje k vašej budove úspešnej firmy alebo vás od nej vzdiali.

Vytvorte si rozpočet – viete, koľko peňazí prinesiete každý mesiac a koľko peňazí ide? Rozpočtovanie nemusí byť nepríjemné alebo ťažké a ak neviete, kde začať, na internete existuje množstvo užitočných zdrojov a článkov, ktoré vám pomôžu začať bezplatne.

Úspešní podnikatelia chápu dôležitosť rozpočtu a verne ho sledujú.

Ak nemáte záujem alebo ste ochotní sa naučiť, ako financovať svoje peniaze, obchodné vlastníctvo nie je pre vás.zisky.jpg

Premýšľajte a správajte sa ako majiteľ firmy – Keď prechádzate zo zamestnanca na podnikateľa, budete potrebovať posun vo svojom myslení. Rýchlo zistíte, že snaha získať všetko zadarmo alebo za „dohodu“ bude skutočne brániť vášmu úspechu.

V obchodnom svete budete musieť rozvíjať obojstranne výhodné vzťahy. Ak od niekoho potrebujete niečo, ako mu na oplátku pomôžete? Precvičujte si zákon reciprocity, čo znamená, učte sa dávať a brať sa navzájom. Inými slovami, keď vám niekto dá niečo, vráťte niečo rovnakej hodnoty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup