Mladý youtuber sa snaží prejsť cez celý štát po rovnej čiare

Áno, presne o to sa pokúša mladý britský youtuber známy pod menom GeoWizard. Na svojom Youtube kanáli má väčšinou videá, v ktorých hrá geografickú online hru GeoGuessr, no rozhodol sa spraviť niečo veľkolepejšie. Jedného dňa pripravil svoj batoh, nahádzal doň všetky potrebné veci ako nafukovací spacák, stan, potraviny, energetické tyčinky, cukríky, vodu, obvolal svojich známych a informoval ich o jeho novom dobrodružstve.Cestovateľ s batohom.jpg
 
Prekročiť celý štát, ako si určite vieš predstaviť, nie je vôbec jednoduché. V prvom rade si musel zvoliť ideálny štát, ktorý nie je príliš dlhý, nemá vysoké pohoria ani iné neprekročiteľné územia. Dlho hľadať nemusel. Napokon ideálne prostredie mu poskytla jeho vlastná domovina – Wales, jedna zo štyroch častí Spojeného kráľovstva.
 
Na jeho ceste si bude musieť dávať pozor najmä na tri druhy prekážok. Tou prvou sú farmári, ktorých je vo Wales roztrúsených ako maku po celom území. Ako sám povedal, je len otázkou času, kedy narazí na nahnevaného farmára ako mu šliape po úrode a bude nútený opustiť jeho pozemok, čím opustí svoju čiaru a jeho misia sa skomplikuje.
 
Druhou prekážkou v jeho ceste je priehradná nádrž Vyrnwy. GeoWizard sa tým nenechal zaskočiť a ku nádrži vyrazil vopred, aby tam na tajné miesto (ktoré sa nachádza na jeho čiare) skryl nafukovací kajak. Jediným problém, ktorý by sa mu tu mohol naskytnúť, je silný bočný vietor, ktorý ho môže dočasne odfúknuť z jeho trasy.
 
Treťou a asi najvýznamnejšou prekážkou sú hory. Hoci Wales nie je zrovna známe svojimi výšinami, v zlom počasí a pri nedostatku energie môžu byť náročné aj pre skúseného turistu.Turista.jpg
 
GeoWizard pravidelne aktualizuje svoj Youtube kanál, takže ak chceš vedieť viac o jeho potulkách po Walese, rozhodne ho kukni. Ak máš podobne ako GeoWizard rád turistiku a nebojíš sa nových výziev, možno budeš prvým Slovákom, ktorému sa podarí prejsť od severu na juh, alebo zo západu na východ celé Slovensko – po rovnej čiare.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup