Letné líčenie ktoré vydrží

Pri letnom líčení, by ste mali brať do úvahy viacero faktorov. V prvom rade váš mejkap musí odolať teplu, ktoré je spojené s potením. Výrazne namaľované pery a oči sa hodia skôr na jeseň, či zimu. Leto je slnečné, atmosféra uvoľnená a taká by mala byť aj vaša tvár.

kráska
 
Zabudnite na mastné krémy a mejkap
 
Aby mejkap ostal tam, kde má, teda na vašej tvári, je potrebné používať kvalitné hydratačné krémy a podkladovú bázu. Počas leta sa vyhnite používaniu mastných krémov, alebo pleťových olejov. Aj to najmenšie spotenie spôsobí, že z vašej tváre začnú doslova stekať. Navyše sa ich pôsobením budete potiť ešte viac. Vyberte si podkladovú bázu, ktorá je určená na leto. Táto vrstva zabezpečí to, že krycí mejkap a ostatné kozmetické prípravky, na vašej tvári vydržia dlhšie.
 
Dôležitý je i správny výber krycieho mejkapu. Na letné obdobie sú vhodní napríklad prípravky s prídavkom púdru, alebo ľahké a vzdušné krycie krémy. Pokiaľ je vaša pleť pekná aj bez mejkapu, počas leta ho môžete pokojne odložiť do šuplíka.
 
Stavte na prirodzenosť
 
Prirodzená krása je aj tak tou najlepšou možnosťou. Navyše budete určite opálená, takže vaša pokožka dostane krásny odtieň. Druhou možnosťou je použiť iba hydratačný krém a podkladový mejkap. Ten pôsobí veľmi prirodzene a navyše sa nerozteká tak,  ako ten krycí.

kosmetika
 
Pleť ktorá dýcha sa i menej potí
 
Rovnako ako pri krémoch, sa aj pri mejkape vyhnite ťažkým olejovým, alebo mastným prípravkom. Pleť potrebuje hlavne dýchať. Vtedy sa i menej potíme. Očné tiene radšej nepoužívajte. Po prvé nie sú potrebné a pod druhé vám budú spôsobovať iba nepríjemnosti. Ak bez nich neviete vydržať, zvoľte skôr kozmetiku na gélovej báze. Práškové očné tiene, s tou najhoršou možnosťou. V neposlednom rade myslite aj na ochranu pred slnkom. Preto si radšej vyberte mejkap s ochranným faktorom. Dobrým riešením sú i pokrývky hlavy so šiltom, alebo moderné mega klobúky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup