Čo mi dala joga?

Prečo som položila túto otázku? Pretože rozhodne môžem povedať, že mi nezvala nič. Ona mi iba dala. Vniesla mi do života viac pokoja, naučila som sa vypnúť, oddýchnuť si a utriediť si svoje myšlienky nahromadené počas celého dňa. Ak radi cvičíte ráno, pomôže vám nabudiť sa a navodí vám príjemný štart do nového dňa. Ja však rada cvičím večer. Nemusím sa vtedy nikam ponáhľať. Som tu len ja a moja joga.joga cvičenie žena.jpg
Večer je pre mňa skvelý. Vypnem po celom dni, konečne sa usadím a upokojím. Nechám všetko plynúť a poďakujem sa za všetko pekné a dobré, čo sa mi prihodilo. Joga ma naučila skromnosti a pokory. Naučila ma poďakovať za všetko, čo v živote máme, pretože nie pre každého človeka na tejto planéte je to samozrejmosťou.
Vďaka nej sa cítim lepšie, som sebavedomejšia a pokojnejšia. Navyše sa mi zlepšila kondícia a ohybnosť tela. Kedysi som si nevedela predstaviť, že by som vedela spraviť stojku na rukách. A dnes? Pravidelným cvičením jogy sa mi zlepšila sila v rukách a dokážem svoje telo udržať tak, aby som nespadla.
Navyše som spoznala nových ľudí, ktorý sa tomu venujú. V Košiciach, V Banskej Bystrici, ale i v Bratislave a iných mestách sa pravidelne konajú workshopy a kurzy, na ktoré sa ako začiatočník viete prihlásiť. Vrelo vám to odporúčam, pretože joga je aj o správnom dýchaní a meditácií. Je lepšie začať pod dohľadom skúseného lektora a následne cvičiť aj doma a zdokonaľovať sa.skupina ženy joga.jpg
Okrem toho som sa zúčastnila aj cvičení v parku, ktoré sú nesmiernym osviežením a prinesú vám do života niečo nové. Cvičenie vonku na podložke je totiž úplne iné ako doma medzi štyroma stenami.
Ja verím, že som vám týmto článkom aspoň trošku otvorila oči a že tento druh športu skúsite! Na výber je množstvo druhov, stačí si len nájsť ten svoj a začať cvičiť. JVerím, že ak áno, že sa v tom nájdete a že nebudete ľutovať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup