Ako sa vyhnúť zbytočnému psychickému vyčerpaniu a slabosti

Trápi vás v poslednej dobe akási slabosť a úbytok (predovšetkým psychickej) energie? Tieto stavy dnešný život prinesie takmer komukoľvek, preto je dôležité vedieť sa brániť, a to pomerne jednoduchou organizáciou či zbavením sa zlozvykov, ktoré sa v našom životnom štýle pomerne často opakujú a tým pádom nás oberajú o sily. A možno úplne zbytočne. Sú to návyky, ktoré sa dajú minimalizovať, alebo nadobro odstrániť a tým pádom vlastne len získame. Odmenou bude ľahší pocit, viac energie, no a viac času a priestoru k pozitívnejším a efektívnejším myšlienkam.

smutek

Snažte sa splniť svoje sľuby (alebo žiadne nedávajte)
Ak daný sľub dodržať nevieme, nechceme, ale na neho skrátka nemáme čas, tak ho nedávajme. Zbytočne nad ním rozmýšľame, trápi nás, no efektivita je nulová.
Vyvarujte sa určitých typov ľudí
Zdrojom nervozity a slabosti môže byť aj človek (alebo ľudia), s ktorým ste pravidelne v kontakte a dokáže vás vnútorne nahnevať či uraziť, alebo z vás skrátka saje energiu. A to takmer pravidelne. Snažte sa obklopovať ľuďmi, ktorí na vás pôsobia opačným, teda pozitívnym dojmom a v rámci možností slovný styk s tými druhými minimalizovať.

Nič nenechávajte na poslednú chvíľu
Pokiaľ máte isté povinnosti a môže sa to týkať napríklad i účtov a platby, vždy je najefektívnejšie splniť si svoje záväzky včas, respektíve čo najskôr. Budete ich mať čo najskôr za sebou a tým pádom vás nebudú zbytočne ťažiť.
Skúste rýchlo odpúšťať a nehromaďte zbytočný hnev
Ráno nefunguje výťah, susedov pes na vás vyskočil, v obchode vám zabudli vydať 3 centy, apod… sú pravidelné problémy, ktoré ak by sme si mali brať k srdcu, tak sa raz určite zbláznime. Stoja vám za to, aby sa vám zvýšil tlak či doľahla na vás slabosť a zostali ste tak minimáne na týždeň v úzkostiach?

srdce

Zamerajte sa na to, čo máte radi
Je smutné, ak človek zabudne na svoje koníčky a záľuby. Zároveň ide o znak prichádzajúcich neželaných stavov. Verím, že aspoň trocha času si na seba nájdete, ak niečo, tak tento čas vás skôr posilní a dobije potrebnú energiu. Večne trpieť nemôžete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup