Nerez je elegantný a nadčasový

Nerezové zábradlie sa vyníma na mnohých stavbách ako súčasť schodísk, balkónov či terás a dodáva im estetický a moderný výraz. Nerez v sebe  spája funkčnosť, dlhú životnosť a minimálne zásahy s cieľom udržať ho v pôvodnom nepoškodenom stave dlhé roky, a tiež nadčasovosť so schopnosťou zladiť sa s každým architektonickým štýlom.

Mnohé schodiská mali zábradlia vyrobené z dreva alebo železa, no moderná doba si vyžaduje aj modernejšie materiály, ktoré budú mať dlhšiu životnosť a zároveň vyzdvihnú originalitu daného objektu. Nerez všetko toto spĺňa, a preto sa teší obľube zákazníkov aj dizajnérov a projektantov. Na balkóny či schodiská navrhujú nerezove zabradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ zábradlia z nerezu v tvare stĺpikov alebo v kombinácii so sklom. Nosné stĺpiky sú v daných vzdialenostiach od seba a priestor medzi nimi je vyplnený bezpečnostným sklom connex, ktoré môže byť číre alebo mliečne, s priamou potlačou na skle lebo leptané do rôznych vzorov.

zábradlie, zelená stena

Aj tvary stĺpikov môžu byť rôzne, okrúhle, štvorcové alebo obdĺžnikové, kotviť sa dajú do schodiskového stupňa zhora alebo z bočnej strany. Schody môžu byť umiestnené aj v exteriéri, a tam treba brať do úvahy aj vplyv poveternostných podmienok na nerez, preto je vhodnejšie použiť odolnejší druh ocele. Aj toto zábradlie je nutné ošetrovať špeciálnymi prípravkami, ktoré zabezpečia odolnosť nerezu voči kyslým dažďom či mrazom, aby zostalo nepoškodené, so zachovaním lesku. Zábradlie zvykne mať aj madlo, ktoré sa vyrába z dreva alebo tiež z nerezu, má okrúhly alebo štvorcový tvar a spĺňa funkciu akejsi opory pre ľudí, ktorí po schodoch prechádzajú.

schodisko, červené zábradlie

Zábradlie z nerezu nikde nepôsobí ako rušivý element, ale naopak, je veľmi moderný, elegantný a nadčasový. Cena sa však líši v závislosti od použitého materiálu, jeho množstva, rozmerov, prevedenia či špeciálnych požiadaviek, a preto sa vypočítava pre jednotlivé zábradlia samostatne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup