McDonalds ako vzor úspechu

Prvé čo väčšinu ľudí napadne keď niekto povie že robí v McDonalds sú posmešky. Niežeby táto firma bola nejako zvlásť zlá alebo práca v nej ináč zahanbujúca. Ale predsa len veľa ľudí bude radšej dokladať tovar v obchode ako tam ísť makať. Napriek tomu že sa jedná o medzinárodný stravovací reťazec množstvo ľudí je presvedčených že sa tam nič nedá naučiť. No pravdou je presný opak. Dalo by sa dokonca povedať že ak nemáte žiadne skúsenosti s podnikaním a chcete začať. Tak potom niet lepšej školy, kde sa naučíte princípom a postupu práce.

mcdonalds.jpg

Pretože nie jeden a to či bývalý alebo súčasný zamestnanec vám potvrdí ako majú prepracovaný systém práce a rozdelenia úloh. Ide len o to aby ste sa na pridelenú prácu prestali pozerať z pohľadu zamestnanca, a začali sa na ňu pozerať z pohľadu budúceho podnikateľa alebo investora. Určite si viete doma pripraviť doma omnoho lepší hamburger ako vám predajú už v spomínanom McDonalds, no vedeli by ste aj vybudovať tak úspešný biznis ako majú oni. Kvalita firmy, a to či tam prídu aj nabudúce zákazníci častokrát závisí aj od umytej dlážky. Áno správne čítate. Veď prečo by ste sa mali ísť najesť a zaplatiť za niečo aj 3x viac keď si nedajú pozor ani len na takú banalitu. A to je presne to čo sa tam môžete naučiť. Väčšia časť zamestnanou si prejde pozície od pokladníka až po vedúceho prevádzky a získa tak neoceniteľné skúsenosti.

káva.jpg

Ale taktiež je pravda že veľa z ľudí ktorý tam pracovali tieto nadobudnuté vedomosti ďalej nerozvíja pretože si  vo svojej podstate ani len neuvedomuje aká príležitosť im vlastne bola ponúknutá. Predsa len keď pracujete pre spoločnosť ktorá má pobočky po celej planéte. Pričom neponúka nič extra. Skôr by sa dalo povedať že ich produkt je slabý priemer. No aj napriek tomu sa firme darí a zisky stúpajú, tak rozhodne by ste mali prehodnotiť svoj názor a zamyslieť sa nad tým ako je to možné. Preto najbližšie ak si skočíte večer na hamburger, myslite na to čo ste sa tu dozvedeli a skúste sa na vec dívať viac otvorene.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup