Dve legendy na jednom pódiu

Kultúrna akcia Prague Rocksmá za sebou vydarenú premiéru. Prvý ročník zaujal hlavne vystúpením Ozzyho Osbourna a novo sformovaných Hollywood Vampires. Organizátori nesklamali ani teraz. Do stánku futbalového klubu Slavia Praha s kapacitou viac než 20 000 ľudí sa im podarilo pritiahnuť okrem kultových hudobníkov v maskách aj sympatické trio ZZ Top. Spoločný koncert sa uskutoční 19. júna a už teraz môžeme povedať, že bude úplne vypredané.

rock n roll

Čo sa týka Kiss – vyzerá to tak, že šnúra s výstižným názvom End of the Roadsa stane vskutku poslednou príležitosťou naživo si vypočuť hity ako Black Diamond, Shock MealeboI Was Made for Lovin´ You.Podľa zakladajúcich členov Gena SimmonsaPaula Stanleyho to na rozdiel od prvého rozlúčkového turné teraz myslia naozaj vážne. Vtedy šli do hudobníckeho dôchodku iba gitarista Ace Frehleya bubeník Peter Criss. End of the Roadmôže trvať niekoľko rokov, potom však plánujú skutočne zavesiť gitary na klinec.

Aj vystúpenie svojráznych texaských bradáčov Billyho Gibbonsa, Dustyho Hilla a Franka Bearda bude pravdepodobne vzhľadom k vysokému veku muzikantov jedno z posledných. Kapela oslavuje 50-ty rok od založenia a pýši sa najstabilnejšou rockovou zostavou. Na Slovensku síce nie sú až tak známi, ale v rámci Spojených štátov patria k 100 najpredávanejším interpretom všetkých čias. Okrem toho kapely k sebe hudobne pasujú.

zpěváci

Pokiaľ by Vám dva koncerty nestačili a chceli by ste väčšie kultúrne vyžitie, miesto konania, čiže Praha, predstavuje ideálne turistické centrum. Čakanie na koncert sa dá stráviť prechádzkou po Karlovom moste na hrad a po koncerte je ľahké zakotviť s kamarátmi v miestnych reštauráciách a pivovaroch. Výber je rozhodne veľmi veľký. Či sa už rozhodnete pre tradičnú európsku kuchyňu alebo experiment s ázijskými jedlami, české pivo si kúpite na každom rohu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup