5 destinácií ideálnych pre sólo cestovanie

Je super cestovať v spoločnosti kamarátov alebo rodiny ale niekedy potrebuje človek čas aj trochu sám pre seba. Hlavne keď sa chce človek osamostatniť a utvrdiť sa v tom, že sa dokáže spoľahnúť sám na seba. Aj napriek tomu ako ťažké alebo nepohodlné cestovanie osamote môže byť, nakoniec sa vrátenie s dobrým pocitom a krásnymi spomienkami stojí za to. Tu je 5 najlepších destinácií pre sólo cestovateľa.

středozemé

  1. Grécke ostrovy

V lete sú grécke ostrovy ideálnym turistickým miestom nie len pre skupiny. V júni až auguste tu býva veľmi živo takže ak máte chuť na veľké párty a množstvo zábavy, určite treba zavítať v tieto mesiace. Ak však hľadáte kľud stále s priaznivým, slnečným počasím tak je ideálny Máj alebo September.

  1. Cinque Terre, Taliansko

Užite si pokojné chvíle v malebnom prímorskom mestečku Cinque Terre v Taliansku. Pravé talianske špagety a chutná zmrzlina láka každoročne množstvo turistov ktorých nadchne aj krásne okolie. Naozaj ideálne miesto k odpočinku a odpútania sa od každodenných starostí. 

  1. Hanoi, Vietnam

Stráviť celý deň kráčaním a užívaním si pohľadu na mesto znie tiež ako dobrý nápad. Historické budovy, múzeá ale hlavne populárne trhy sú to, na čo narazíte po ceste. Určite si nenechajte ujsť Halong Bay ktorý patrí do UNESCA a kde môžete napríklad stráviť čas jedením morských plodov zatiaľ čo sa plavíte na loďke.

trhy

  1. Lombok a Gili ostrovy, Indonézia

Dnes je veľmi populárna turistická destinácia Bali. Ale čo tak susedný Lombok? Jeden z najlepších miest ak sa chcete naučiť surfovať alebo potápať. Vody sa hemžia rôznymi druhmi morských tvorov a neďaleko ležia Gili ostrovy ktoré sú hotový raj pre potápanie. Kúsok do vnútrozemia sa nachádzajú vodopády, vulkány a horúce pramene.

  1. Severný ostrov Nového Zélandu

Pre cestovateľov s ďalekými vyhliadkami nemôže chýbať tento sen každého turistu. Severný ostrov Nového Zélandu je plný krásnej prírody a športových možností. Vysokohorská turistika, lyžovanie, kajaky či obyčajná jazda na koni. Každý si tu príde na svoje a každá z týchto aktivít je možná jak osamote tak s profesionálnym vodcom. Odtiaľto sa určite nebudete vracať bez krásnych spomienok a nových priateľov.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup