Elon Musk obvinený z podvodu z cennými papiermi

Snaží sa zabrániť pánovi Muskovi, aby pôsobil ako dôstojník alebo riaditeľ verejne obchodovanej spoločnosti. Pán Musk nazval akciu "neoprávnené", keď povedal, že konal v "najlepšom záujme pravdy, transparentnosti a investorov".
"Integrita je najdôležitejšou hodnotou v mojom živote a fakty ukážu, že som to nikdy nijako neohrozil," uviedol vo vyhlásení.

tesla

Správna rada spoločnosti Tesla vo vyhlásení uviedla, že "plne veria v Elon, jeho integritu a vedenie spoločnosti". Pán Musk minulý mesiac prekvapil podnikateľský svet, keď sa vydal na Twitter, aby oznámil, že zvažuje plán, ktorý by vyradil spoločnosť z burzy cenných papierov.

Napísal, že za návrh bol "zabezpečený finančný príspevok", ktorý by ocenil Teslu za 420 dolárov za akciu. Vyhlásenia "vytvorili zavádzajúci dojem, že vzhľadom na to, že Tesla súkromný bol podriadený iba pánovi Muskovi, rozhodol sa tak urobiť a akcionár hlasoval", podľa sťažnosti SEC, ktorá bola podaná vo štvrtok na federálnom súde v New Yorku.
"Pravda a v skutočnosti musel Musk ešte ani nehovoril, oveľa menej potvrdil, kľúčové podmienky, vrátane ceny, s akýmkoľvek potenciálnym zdrojom financovania," uviedol.

ulice

Vyhlásenie spoločnosti SEC uviedlo, že podľa pána Muska vypočítal cenu 420 dolárov za akciu založenú na 20% prémii v porovnaní s cenou za zatvorenie akcií, pretože si myslel, že 20% je "štandardnou prémiou" pri prijímaní súkromných transakcií spoločností.
Tento výpočet vyústil do ceny 419 dolárov a pán Musk uviedol, že zaokrúhl cenu až na 420 dolárov, pretože sa nedávno dozvedel o význame čísla v kultúre marihuany a myslel si, že jeho priateľka, kanadský indický spevák Grimes, "by to považovala za zábavné, čo samozrejme nie je veľkým dôvodom vybrať cenu ".
Akcie spoločnosti Tesla sa zvýšili po oznámení pána Muska, predtým, ako sa vzdialili medzi otázkami a pochybnosťami.
O niekoľko týždňov neskôr pán Musk odstúpil od plánu, pričom spomenul spätnú väzbu investorov.

SEC, ktorá tiež požaduje finančné sankcie, uviedla, že jeho tvrdenia vytvorili "výrazný zmätok" na akciovom trhu a poškodili investorov.
"Starostlivosť o poskytnutie pravdivých a presných informácií je medzi najdôležitejšími povinnosťami generálneho riaditeľa," povedala Stephanie Avakianová, koordinátorka oddelenia výkonu SEC.
"Táto norma platí s rovnakou silou, keď komunikácia prebieha prostredníctvom sociálnych médií alebo inej netradičnej podoby." Sťažnosť SEC poslala podiely spoločnosti o viac ako 10% v obchodovaní po hodinách.