Ako cestovať lacno a efektívne?

Cestovanie už dávno nie je o drahých letenkách a ešte drahších dovolenkách. Čoraz viac ľudí začína cestovať na vlastnú päsť a chcú spoznávať krajinu aj z inej perspektívy, než je tá, ktorú ponúka cestovná kancelária. Výhodou takéhoto cestovania je fakt, že za veľmi priaznivé ceny môžete precestovať celý svet. Ako to spraviť? Prinášame vám základné tipy pre lacné a efektívne cestovanie.
 
fotoaparát

Necestujte vtedy, keď cestujú všetci

 
Základom všetkého je vedieť si vybrať dátum, alebo časové obdobie, kedy chcem danú krajinu navštíviť. Všeobecne ľudia najviac cestujú cez rôzne sviatky a v letnej sezóne. V tomto období sú ceny leteniek násobne vyššie ako je štandard. To isté platí aj pri ubytovaní. Skúste si skôr vybrať nejaký mesiac počas roka, napríklad na jar. Len vďaka tomuto tipu môžete na ubytovaní a letenke ušetriť stovky eur.
 

Letenky kupujte priamo cez stránky aeroliniek

 
Existuje množstvo stránok, ktoré vyhľadávajú letenky cez rôzne spoločnosti do celého sveta. Väčšinou si však takáto stránka pripíše ku letenke ďalšiu maržu kvôli vyhľadaniu. Odporúčame vám tak navštevovať priamo webové stránky rôznych aeroliniek, kde častokrát nájdete letenku do tej istej destinácie tým istým lietadlom lacnejšie.

Cestujte s príručnou batožinou

 
Pokiaľ idete navštíviť európsku krajinu, tak vám skutočne netreba ten veľký kufor, ktorý ste si mali v pláne zobrať. Za nadmernú batožinu si budete musieť priplatiť a zo skúseností vieme, že väčšinu vecí, ktoré ste si zbalili aj tak nevyužijete. Stačí vám tak príručná batožina, kde si zabaľte len tie základné veci, ktoré potrebujete. Vďaka tomuto si ušetríte možno na jednu dobrú večeru.

jezero

Najedzte sa na ulici

 
Ľudia, ktorí cestujú tak chcú, samozrejme počas svojej návštevy, vyskúšať aj miestnu kuchyňu. Vyhľadávajú reštaurácie, ktoré im odporučil bedeker, alebo nejaký cestovateľský blog. Paradoxom však je, že ak chcete ochutnať pravú kuchyňu danej krajiny najedzte sa na ulici. Najedzte sa v street foodových stánkoch na tržnici, alebo na námestí. Koniec koncov zaplatíte oveľa menej, ako v nejakej predraženej reštaurácii a po väčšine býva jedlo aj oveľa chutnejšie.
Veríme, že vám tento článok pomohol. Cestovanie je skutočne fantastická vec, pri ktorej spoznáte samých seba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup